Příbuzné milujeme srdcem, ne tělem. A waycest je vyjímka!

Osada4

10. listopadu 2007 v 21:34 | Linka |  Osada 4
Všimli jste si, že poslední dobou se všude furt ty samý frerardy? tak sem se to pokusila trochu oživit tímto Sci-fi počinem. Ano sci-fi. Je to totiž Sci-fi Frikey XD ooo ááno. Mno, netuším, zda vás to bude bavit, ale snažila jsem se. prosím, zanechte mi svuj komentář, ať vím jestli mám pokračovat nebo ne..
jo a mam skoro dopsaný pokračování Bussinedsmana ale na Victorian age si počkáte. musim si přečíst nějakou starou knížku a dostat se do nálady XD
Nad Osadou 4 se vznášel umělý soumrak. Nad touhle stranou Měsíce Slunce nikdy doopravdy nevyšlo a tak ani nemohlo zapadnout. Všude vládlo naprosté ticho, což je v místě, které postrádá atmosféru kde by se zvuk mohl šířit naprosto normální. A za obzorem jemně světélkovalo Slunce a modrá Země, která jeho svit odrážela.
V Osadě však takové ticho nevládlo. Obyvatelé se vraceli do svých obytných buněk, schovaných hluboko pod zemí. Jenom Technik Z25 se toulal po parku, jediné zeleni, která tu byla a přemýšlel. Nechtělo se mu vrátit se do své Buňky 3x3 metry. Nikomu se nechtělo.
Původně byla Osada jenom pro výzkum Měsíce. Bylo jich víc. Ale teď je Osada posledním místem, kde žijí lidé. Není to zas tak dávno, ale Technik na Zemi nikdy nebyl. Vždycky po tom toužil, ale technici nemají dost peněz na to, aby si pronajali místo v raketě. Ale teď už je stejně pozdě.
Podíval se na hodinky a zjistil, že za deset minut začne Umělá večerní přeháňka. Pokud nechce zmoknout, tak by si měl pospíšit. Udělal jenom pár kroků, když do někoho vrazil. Ten někdo spadl na zem a Technik mu podal ruku. Ihned poznal, že ten koho srazil není Technik. Je to Pilot. "Omlouvám se." Řekl. Pilot se jenom oprášil od měsíčního prachu, který sem nanosili z Venku. Jediná věc z okolního světa, kde žili, byl prach na cestě. Jaká ironie. "Jak se jmenuješ?" zeptal se. "Technik Z25, pane." Odpověděl Technik. Nechtěl mít problémy, že se nechová uctivě k nadřízenému Pilotovi. "A tvé pravé jméno?" zeptal se znovu Pilot. Technik se na něj nechápavě zadíval a Pilot si povzdechl. "Já jsem Mikey Way, nebo-li Pilot K47, těší mě." Pronesl a trpce se usmál. "Mikey? Takže… ty jsi ze Země?" díval se na něj téměř s posvátnou bázní. Málokomu se podařilo setkat se s rodilým pozemšťanem. Jenom přikývl a posadil se na lavičku. Technik u něj pořád stál, nechtěl odejít a ani se posadit bez vyzvání. Vlastně nevěděl jak se vůbec chovat. "Takže ty nemáš opravdové jméno? A proč stojíš?" Technik se chopil příležitosti a posadil se. "Mám jméno! Jsem Technik…" začal, ale Pilot ho přerušil. "Ne, tohle jsem nemyslel. Myslel jsem jméno! Jako je třeba Mikey, nebo Gerard, to byl muj brácha." Technik nechápavě zavrtěl hlavou. Neznal své jméno a nevěděl co je to "bratr". "Co je to bratr? A kde je? Je taky Pilot?" ptal se a byl čím dál víc zmatenější. Mikey ještě víc posmutněl a odpověděl. "Ne není. Zůstal tam. Na Zemi." Chvíli bylo ticho, oba věděli co to znamená. "Co je to bratr?" zeptal se po chvíli znovu Technik. "Je to těžké vysvětlovat někomu, kdo ani neví co je to jméno."odsekl Pilot a zase bylo ticho. "Nemůžu za to. Tady nic takového není, ty to nevíš? Jak tu jsi dlouho?" vyzvídal dál a nenechal se zastrašit Pilotovou negativní reakcí. Zapomněl na bonton a prostě jen chtěl vědět všechno o tomhle podivném člověku. "Jsem tu teprve týden. A abych odpověděl na tvojí další otázku, byl jsem na Jupiteru, když se To stalo. Trvalo mi skoro měsíc, než jsem se vrátil." Odpověděl po chvíli Pilot. Už je to měsíc, od Té události, co se z Osady 4 stala poslední lidská civilizace.
"Zůstala tam celá moje rodina." zašeptal Pilot. Rodina, první slovo kterému Technik porozuměl. Ne že by někdy rodinu měl, ale slovo rodina bylo známé všem.
Rodina, slovo, které pře měsícem pozbylo významu.
Rodina bylo to, o co, spolu se zemí, přišli.
Slovo, ze kterého se stal archaismus.
Oba muži mlčeli a pomalu je začala smáčet Umělá večerní přeháňka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eoca Eoca | 10. listopadu 2007 v 21:44 | Reagovat

Je mi nesmírnou ctí, že můžu napsat první komentář a to... další! XD Miluju sci-fi a tohle vypadá velmi slibně! Jo, líbí se mi to. Jen tak dál ;D

2 Dee Dee | 10. listopadu 2007 v 21:48 | Reagovat

No......Takéto som ešte nečítala..zvláštne...ale zatial fajn....pripomína mi to terminátora...ani neviem prečo...

Ale Arnold na Našich nemá...:)

3 LoLo2 LoLo2 | 11. listopadu 2007 v 10:27 | Reagovat

SUPER! Mám ráda sci-fi... Takže učitě pokračuj! ;)

4 Anetka.ph Anetka.ph | Web | 11. listopadu 2007 v 11:52 | Reagovat

no... sci-fi je určitě něco, co tady ještě nebylo, takže do toho!

hrozně se mi líbí ten nápad! fakt, takže určitě pokračuj:)

5 Wex Wex | Web | 11. listopadu 2007 v 19:24 | Reagovat

heeej mtrě moc pěknýýý;)

6 Wex Wex | Web | 11. listopadu 2007 v 19:27 | Reagovat

nááádhera!!<3 :) líbí se mi ten nápad:)

7 Nathalie Nathalie | 12. listopadu 2007 v 22:52 | Reagovat

Jooo, souhlasim s ostatnima .... fakt superrrrrr sci-fi story a ja jeste k temu zboznuji frikey :) takze jen tak dal ... procvic prstiky a honem dalsi dilek ... honeeeeem pokracko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama